Jak skutecznie zablokować strony www?

jak zapisac strone w bilbiografii
Jak zapisac stronę w bibliografii
24/07/2017
jak zablokowac strone internetową

Jak skutecznie zablokować strony www?

Blokowanie stron www w systemie Windows jest wyjątkowo proste. Służy do tego plik Hosts, który skutecznie manipuluje przekierowaniami adresów w systemie Windows, działając w przypadku każdej przeglądarki internetowej i innych oprogramowań, które łączą się z danymi adresami. Jego zastosowanie jest możliwe w każdej wersji systemu Windows popularnej wśród użytkowników sieci, a więc Windows 98, Windows 2000, Windows XP czy Windows Vista/7.

Jego jedynym słabym punktem jest możliwość ominięcia go przez serwery procy, jednak tego typu wiedzę posiadają na ogół bardziej doświadczeni użytkownicy internetu, jeśli chodzi więc o zwykłą kontrolę rodzicielską – plik Hosts doskonale spełni swoje funkcje.

Gdzie szukać pliku Hosts?

Plik Hosts w zależności od systemu znajdziemy dna ogół na dysku C, możemy go łatwo znaleźć wrzucając nazwę i dając polecenie szukaj.
Po znalezieniu pliku będącego zwykłym plikiem tekstowym otwieranym przy pomocy narzędzia Notatnik. Następnie w jego właściwościach odznaczamy atrybut „Tylko do odczytu” i po zapisaniu pliku po edycji przywracamy ten atrybut z powrotem.
Edycja pliku Hosts w przypadku chęci blokowania poszczególnych stron polega na wpisaniu w niego adresu IP. Adresu na który blokowana strona ma być przekierowana oraz adresu strony, którą planujemy zablokować.
Standardowym adresem IP nie prowadzącym ze strony w żadne miejsce jest 127. 0.0. 1. uniemożliwiający wyświetlenie czegokolwiek po wpisaniu adresu w witrynę przeglądarki internetowej.
Pamiętajmy, aby po zapisaniu wszystkich danych i aktualnej wersji pliku Hosts, przywrócić mu atrybut „Tylko do odczytu”.
Od tej pory możemy nieco spokojniej spoglądać choćby na korzystanie naszych dzieci z internetu.
Korzystając z licznych korzyści, jakie oferuje nam sieć internetowa, często zapominamy o czyhających w niej niebezpieczeństwach.
Cyberataki wyłudzające nasze dane osobiste lub niebezpieczne wirusy to codzienność w internecie.

jak zablokowac strony www

Świadomość zagrożeń internetu

Poza zyskaniem świadomości dotyczącej bezpieczeństwa w sieci,,warto także zdobyć wiedzę na temat: jak zablokować strony www. Wiedza ta pozwoli uniknąć błędów typu powstrzymanie się od klikania w podejrzane strony z konkursami oferującymi wspaniale nagrody, regularne aktualizowanie programów antywirusowych zainstalowanych na naszym komputerze oraz niepodawanie naszych danych osobistych na niezabezpieczonych stronach.

Tego typu działania możemy podjąć, jeśli trafiliśmy na podejrzaną stronę w internecie.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013. Projekt RPLU.01.01.00-06-117/12
Zbudowanie konkurencyjnej pozycji przedsiębiorstwa aid interactive agency Jacek Łopatek przez wprowadzenie innowacyjnych usług oraz nowoczesnych technologii w branży informatycznej.
Aid intractive agency Jacek Łopatek - ul. Fryderyka Chopina 7/24, 20-026 Lublin. Telefon +48 881 77 11 77