Projekt okładki książki

projektowanie logo Lublin
Identyfikacja wizualna cukiernia Rogalik
22/07/2016
wizytówki projektowanie graficzne Lublin
Identyfikacja wizualna cukiernia Pyszotka
19/07/2016
Pokarz wszystkie

Identyfikację wizualną dla okładki książki, stworzyliśmy w smutnych barwach i enigmatycznej stylizacji, która sugeruje, że tematyką lektury są działania narodowowyzwoleńcze. Cały mrok, jaki otacza oprawę lektury, mocno konotuje z okrytymi tajemnicą zmaganiami partyzanckimi. W większości bezimienni bohaterowie powstania, kryjąc się najczęściej w lasach i rzadko dysponując bronią palną, mogli przetrwać dzięki osłonie nocy i liści. Ciemna, czarno-granatowa kolorystyka identyfikacji wizualnej okładki książki wywołuje nie tylko uczucie tajemnicy, ale również nieukrywany smutek i tęsknotę za tymi, którzy odeszli w obronie kraju.

Na pierwszym planie okładki książki widnieje sylwetka młodego mężczyzny, którego rozpięta koszula i rozwiane włosy sugerują pośpiech i zmagania. Zaciśnięte usta i zmarszczone brwi, podkreślają wysiłek i zaangażowanie w obronę ojczyzny. Jego twarz nie jest wyraźna, a osłania ją noc, która towarzyszyła przez większość czasu partyzantom. Biel koszuli mężczyzny symbolizuje jego niewinność i brak doświadczeń życiowych. Na jego ramieniu spoczywa krwawoczerwony liść, który wyobraża obfitujące w krew barbarzyńskie walki.

Bardzo wymowny jest również tytuł książki – Krzyk Lasu. Słowo ,,Krzyk” jest czerwone jak krwawy, pełen bólu i zaparcia krzyk partyzantów, a słowo ,,Lasy” białe niczym ich niewinność. Całe logo dla identyfikacji wizualnej książki jest utrzymane w biało-czerwonych, polskich barwach.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013. Projekt RPLU.01.01.00-06-117/12
Zbudowanie konkurencyjnej pozycji przedsiębiorstwa aid interactive agency Jacek Łopatek przez wprowadzenie innowacyjnych usług oraz nowoczesnych technologii w branży informatycznej.
Aid intractive agency Jacek Łopatek - ul. Fryderyka Chopina 7/24, 20-026 Lublin. Telefon +48 881 77 11 77